Cykl turniejów badmintona Le... Zajęcia dla dorosłych z Legi... Nabory do nowych grup trenin...

FAQ: Szkoły badmintona

Wszystko o Szkołach Badmintona Legii Warszawa (FAQ).

1. Czym są Szkoły Badmintonowe Legii Warszawa?
To kontynuacja ogólnodostępnego projektu Badmintonowych Przedszkoli Legii Warszawa, największego tego typu projektu w Polsce, dostępnego zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. To propozycja dla dzieci w wieku od 6 lat zapewniająca organiczny i zrównoważony rozwój sportowy.

2. Gdzie odbywać będą się zajęcia Szkół Legii Warszawa?
Po więcej informacji: (lista ośrodków - kliknij)

3. Dlaczego realizujemy ten projekt?
Setki dzieci w wieku przedszkolnym kończą co sezon nasze Badmintonowe Przedszkola i ta grupa chce nadal się rozwijać na kolejnym etapie, a my jako Legia Warszawa postawiliśmy sobie za cel zapewnić im dalszy rozwój. Dlatego też wychodzimy z inicjatywą, która uzupełni powstałą lukę i sprawi, iż pociechy będą nadal mogły się rozwijać.
Dodatkowym czynnikiem motywującym nas do realizacji tego projektu jest fakt, iż w województwie mazowieckim jedynie 74 na 1000 dzieci przynależy do jakiegoś klubu sportowego. Mazowsze ma najniższy wynik jeżeli chodzi o aktywność dzieci w kraju - 20% (!). W końcu, w Polsce w ogóle, ponad 60% dzieci nie uczestniczy w żadnych zajęciach dodatkowych, w tym tych fizycznych.

4. Ile jest w sumie miejsc w Szkołach Badmintonowych Legii Warszawa?
Projekt zapewnia miejsca dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 6 lat.

5. Czy planowane jest powstanie dodatkowych ośrodków w samej Warszawie, regionie czy Polsce?
Tak. W kolejnych etapach chcielibyśmy mieć swoje placówki poza Warszawą zarówno w regionie, województwie jak i kraju.

6. Czego mają uczyć Szkoły Badmintonowe Legii Warszawa?
Przede wszystkim chcemy aktywizować najmłodszych, konkurować z wyzwaniami XXI wieku takimi jak gry wideo czy internet, a jednocześnie budować więź z naszym Klubem. Chcemy wpajać podstawowe zasady funkcjonowania w grupie czy zespole, kształtować młodych adeptów sztuki piłkarskiej zarówno jeżeli chodzi o charakter - zdyscyplinowanie, systematyczność czy pracowitość - a także miłość do sportu.

7. Jak zapisanie dziecka do Szkoły Badmintonowej może wpłynąć na jego rozwój?
Naszym celem jest promowanie aktywnej postawy oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Z uwagi na fakt, iż tylko co czwarty 11-latek w kraju ma kontakt z aktywnością fizyczną, chcemy wpajać najmłodszym miłość do sportu, włączając w to dziewczynki, które przez bardzo długi czas nie były utożsamiane z piłką nożną. Chcemy budować pasję do sportu w ogóle i przeciwstawiać się niewskazanej multimedialności (zbyt częste granie w gry wideo, przesiadywanie przed monitorem komputera, itp.), a także stawiać na relacje w świecie rzeczywistym, twarzą w twarz, aniżeli międzyludzkie kontakty sprowadzone do poziomu mediów społecznościowych. Oprócz tego bardzo cenimy sobie aspekt prorodzinny, który nie tylko ma zacieśniać więzy pomiędzy rodzicami, a dziećmi podczas wspólnych
wydarzeń chociażby na otwartej przestrzeni, ale także budować relacje pomiędzy naszymi adeptami oraz rodzicami. Ponadto, jest to jedno z rozwiązań dla ogromnego problemu naszej cywilizacji, a więc otyłości, która również w Polsce wydaje się być widocznym problemem. Nasze motto to: “Gramy, a nie klikamy”.

8. Często spotkałem się z zarzutem, iż “Legia nie szkoli, Legia selekcjonuje”. Dlaczego powinienem wybrać właśnie Legię, a nie konkurencję?
Z uwagi na fakt, iż jesteśmy w stanie przyjąć tak dużą liczbę osób, chcemy odejść od selekcji na wczesnym etapie, postponując do jak najpóźniejszej fazy rozwoju zawodników.

9. Jakie są koszty związane z zapisaniem dziecka do Szkół Piłkarskich Legii Warszawa?
Opłata miesięczna to koszt już od 150 złotych, a więc jest to zbliżony koszt to ceny gry wideo na rozmaite konsole.

10. Jak często będą odbywać się zajęcia?
W tygodniu zajęcia będą odbywały się od 1 do 3 razy.

11. Czy moje dziecko będzie trenować w koszulce w barwach Legii Warszawa?
Tak. Oficjalny sprzęt treningowy firmy adidas będzie do Państwa dyspozycji.

12. Jakie są dostępne rozmiary strojów dla dzieci, które będą uczęszczać do Szkół Badmintonowych?
Dostępne rozmiary to: 116, 128, 140, 152, 164.

13. Czy można spersonalizować koszulkę dla dziecka, które będzie uczęszczać do Szkoły Badmintonowej?
Zestawy sprzętu treningowego będą w pełni spójne kolorystycznie z zestawami całej Akademii, która w tej chwili nie dopuszcza do personalizowania strojów.

14. Kto będzie prowadził zajęcia, w których będzie brało udział moje dziecko?
Wszystkie treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

15. Jak długo trwają zajęcia?
Zajęcia trwają od 60 do 90 minut, z częstotliwością od jednego do trzech razy w tygodniu w jednym z wybranych terminów i ośrodków szkoleniowych.

16. Jak mogę zapisać swoje dziecko do Szkół Badmintonowych, skoro odbył się już nabór?
Proces zapisu na Zajęcia oraz wybór preferowanego ośrodka treningowego odbywa się poprzez wypełnienie formularza zapisu, na stronie www.legiabadmintonschools.pl. Po dokonaniu poprawnej rejestracji w systemie zapisu, Organizator wyznaczy wybranym Uczestnikom termin treningu testowego, po którymzdecyduje o przyjęciu dziecka do Szkoły Badmintonowej Legia Badminton Schools.

17. Czy będzie prowadzony nabór uzupełniający do Szkół Badmintonowych?
Tak. Nabór prowadzony jest przez cały czas.

18. Gdzie można uzyskać więcej informacji na temat Szkół Badmintonowych, jeśli nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie? Pod numerem infolinii – 501 862 851, a także mailowo pod adresem info@legiabadmintonschools.pl.

19. Czy mogę zapisać dziecko do Szkół Badmintonowych w dowolnym momencie?
Tak o ile są wolne miejsca w danym ośrodku.

20. W jaki sposób mogę dokonywać opłat za zajęcia, w których uczestniczy moje dziecko?
Przelewem bankowym na konto jakie otrzymacie Państwo mailem po rejestracji w systemie.

21. Czy mogę zapisać do programu więcej niż jedno dziecko?
Tak, oczywiście.

22. Czy do uczestnictwa w programie są potrzebne dokumenty medyczne dotyczące stanu zdrowia dziecka?
Na start zajęć wystarczy złożyć wypełnione i podpisane oświadczenie medyczne jednak docelowo, by móc brać udział w oficjalnych rozgrywkach, prosimy o wykonanie badań lekarskich w zakresie medycyny sportowej.

23. Kiedy można zrezygnować z zajęć? Opiekunowi prawnemu Uczestnika Zajęć przysługuje prawo do rezygnacji z uczestnictwa dziecka w Zajęciach, pod warunkiem zachowania 1 miesięcznego terminu wypowiedzenia i złożenia oświadczenia. W przypadku rezygnacji konieczne jest złożenie pisemnego oświadczenia o rezygnacji z uczestnictwa dziecka w zajęciach bezpośrednio w biurze Organizatora, w budynku stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie lub poprzez wysłanie oświadczenia pocztę elektroniczną na adres: info@legiabadmintonschools.pl. Zrezygnować można w dowolnym momencie czasu
trwania zajęć.

24. W jakich miesiącach odbywają się zajęcia?
Sezon trwa przez cały rok z przerwą wakacyjną w miesiącu lipcu i sierpniu.

25. Czy istnieje możliwość przyjścia na zajęcia próbne przed zapisaniem się?
Po dokonaniu poprawnej rejestracji w systemie zapisu, Organizator wyznaczy wybranym Uczestnikom termin treningu testowego, po którym zdecyduje o przyjęciu dziecka do Szkoły Badmintonowej Legia Badminton Schools.

26. Czy korzystający z zajęć Szkół Badmintonowych mogą liczyć na jakieś niespodzianki lub upominki? Każdy Uczestnik otrzyma 1 (jeden) voucher na wymianę w kasie biletowej dla Opiekuna prawnego oraz dziecka na Stadionie Legii Warszawa na bilet na mecz ligowy Legii Warszawa rozgrywany na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w ramach rozgrywek Ekstraklasy o Mistrzostwo Polski lub o Puchar Polski w piłce nożnej na trybunę rodzinną, a także całosezonowy darmowy (niebędący karnetem) bilet dla dziecka oraz całosezonową zniżkę o wartości 50% na zakup jednego biletu dla Opiekuna w kasie biletowej Klubu Legia Warszawa na każdy mecz Legii Warszawa rozgrywany na Stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 na trybunę
rodzinną.
Ponadto okazjonalnie dzieci będą odwiedzane przez zawodników pierwszej drużyny.

27. W jakie dni i godziny można się kontaktować z Klubem w sprawach dotyczących Szkół Piłkarskich?
Od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-17:00.

28. Kiedy i gdzie dokładnie odbywają się zajęcia? Kalendarz zajęć ustalany jest dla każdego ośrodka oddzielnie i jest dostępny na stronie http://www.legiabadmintonschools.pl oraz w systemie Opiekuna po zalogowaniu.

29. Jeżeli dni lub godziny treningów ulegną zmianie lub zostaną odwołane, to gdzie będzie można znaleźć informacje na ten temat?
Będziemy kontaktować się indywidualnie z każdym z uczestników za pośrednictwem telefonu komórkowego (sms) oraz wiadomości e-mail.

30. Kiedy zapada decyzja o odwołanych zajęciach np. z powodu złych warunków atmosferycznych? Zaraz przed zajęciami. Nie odwołujemy zajęć dopóki nie sprawdzimy warunków bezpośrednio na boisku.

31. Czy zajęcia odbywają się również zimą?
Tak, oczywiście.

32. Czym skutkuje nieobecność na zajęciach?
Zawodnik nie skorzysta z zajęć.

33. Czy nieobecność na zajęciach należy usprawiedliwiać?
Tak, warto napisać wiadomość e-mail do trenera z informacją o przyczynie nieobecności.

34. Czy w przypadku choroby dziecka i braku możliwości uczestnictwa w zajęciach, można je wypisać w trakcie trwania sezonu?
Każdemu Opiekunowi prawnemu Uczestnika Zajęć przysługuje prawo do rezygnacji z uczestnictwa dziecka w Zajęciach, pod warunkiem zachowania 1 miesięcznego terminu wypowiedzenia i złożenia oświadczenia.
W wyjątkowych przypadkach takich jak nagła choroba dziecka, itp. prosimy o kontakt
info@legiabadmintonschools.pl.

35. Czy po okresie przerwy wakacyjnej dzieci uczestniczące w programie muszą się zapisywać na nowy sezon czy zostają automatycznie przepisane na kolejny?
Nie, są automatycznie przepisywane na kolejny sezon.

36. Skąd można pobrać niezbędne dokumenty dotyczące programu?
Pod zbiorem pytań, które właśnie Państwo przeglądacie, znajduje się pełna lista zawierająca linki do wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z programem.

37. Jak liczne są grupy treningowe?
Grupy treningowe będą dostosowane do ilości kortów w danym ośrodku.

38. W jaki sposób dzieci przydzielane są do grup?
Decyzję o konkretnych przydziałach podejmuje sztab trenerski. Głównymi kryteriami jest data urodzenia oraz aktualna forma sportowa.

39. Czy istnieje podział na treningi dla chłopców i dziewczynek?
Nie. trenujemy we wspólnych, koedukacyjnych drużynach. Nie praktykujemy podziałów ze względu na płeć.

40. Kto układa program treningowy zajęć?
Sztab trenerski Legii Warszawa oraz Akademii Badmintonwej Legii Warszawa.

41. Jakie są kompetencje kadry trenerskiej, która będzie się zajmowała dziećmi?
Każdy z trenerów posiada cenne doświadczenie praktyczne oraz kursy instruktora lub trenera. Dodatkowo wszyscy trenerzy są zarówno po szkoleniach teoretycznych i praktycznych w Legii Warszawa.

42. Czy w przypadku zmian stanu zdrowia dziecka w trakcie sezonu należy o tym informować trenerów?
Opiekunowie prawni Uczestników Zajęć proszeni są o bieżące informowanie Organizatora o wszelkich stwierdzonych u dziecka chorobach, doznanych kontuzjach lub innych dolegliwościach mogących stanowić przeciwwskazania do uczestnictwa dziecka w Zajęciach lub uniemożliwiających jego bezpieczne uczestniczenie w zajęciach piłki nożnej.

43. Gdzie należy dostarczyć wypełnione oświadczenie medyczne?
Opiekun prawny przed udziałem Uczestnika w Zajęciach przeprowadził u dziecka odpowiednie badania lekarskie okresowe w celu ewentualnego stwierdzenia czy u
dziecka nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do uczestnictwa dziecka w Zajęciach lub które uniemożliwiałyby jego bezpieczne uczestniczenie w zajęciach piłki nożnej. Niezależnie od przeprowadzenia powyższych badań lekarskich u dziecka, Opiekun prawny zobowiązany jest przed wzięciem udziału przez dziecko w pierwszych Zajęciach do wypełnienia, podpisania i dostarczenia. Organizatorowi ankiety medycznej dotyczącej stanu zdrowia dziecka lub zgłoszenia Organizatorowi w inny sposób ewentualnych chorób przewlekłych (alergie, astma itp.), doznanych kontuzji lub wskazanie innych dolegliwości mogących stanowić przeszkodę w uczestnictwie dziecka w zajęciach piłki nożnej. W przypadku nie dostarczenia ankiety medycznej Organizatorowi przed rozpoczęciem pierwszych Zajęć, Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy wpuszczenia dziecka na Zajęcia.

44. Czy cena obejmuje ubezpieczenie w trakcie zajęć?
Tak, ubezpieczenie dziecka NNW na sumę ubezpieczenia 10 000 zł.

45. Czy jest możliwość zawieszenia zajęć?
Tak, Opiekun może złożyć u Organizatora uzasadniony wniosek o zawieszenie udziału Uczestnika w Zajęciach, wysyłając taki wniosek pocztą elektroniczną na adres: info@legiabadmintonschools.pl.
Zawieszenie Uczestnika trwa maksymalnie jeden pełny miesiąc kalendarzowy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zgłoszono chęć zawieszania. Z prawa zawieszenia Opiekun prawny skorzystać wyłącznie raz w okresie roku. W okresie tym Opiekun zobowiązany jest do uiszczania opłaty miesięcznej w wysokości 50% kwoty standardowego abonamentu za miesiąc zajęć.

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA BADMINTON SCHOOLS
Zasięg Legia Badminton Schools

Liczba zawodników: 232

Liczba lokalizacji: 17

Liczba drużyn: 53

Legia Badminton Schools na YouTube